Hardcore Henry, neobyčajný akčný film skoro akčnou hrou

Akčné hry first person shooting vo filme? Jasné, filmári z toho vždy spravia niečo celkom iné, niečo z pohľadu viacerých uhlov na viacerých ľudí. To, čo však chystajú do slovenských kín ruskí filmári v spolupráci s tými americkými, je niečo, čo tu ešte nebolo.

Hardcore Henry, film

Celý film nakrútený z pohľadu jednej a tej istej osoby, z jeho očí, s dohľadom na vlastné ruky, prípadne nohy, keď situácia nedá inak. Bez odskokov k inej kamere a s dostatočným zorným poľom, nech divákovi neujde nič z toho, čo sa práve nachádza pred hlavným hrdinom. Sledovať tak film, ktorý prináša takýto pohľad, znamená ocitnúť sa v niečom, čo sa podobá na hru a zážitok z hry. Akcia na obrazovke, či kinoplátna, sa vás totiž dotýka oveľa viac. Ako hry, tak aj film vlastne svojim spôsobom pre tých s lepšou fantáziou prinesú pocit, že to oni sú v danom deji jeho súčasťou.

Hardcore Henry

Z Ruska na drsnú nôtu

Nie veľa filmov prichádza na stredoeurópsky trh z Ruska. Preto je skôr prekvapením herecké zloženie a mená tvorcov filmu. Medzi ruskými hercami sú však zahraničné mená, napríklad herec Tim Roth. Akčný náklad, kvalitná scéna a naozaj pestré dejisko všetkých týchto prvkov v skutočných uliciach a v prostredí, ktoré môžu závidieť aj predražené západné filmy. Miera násilia, akcie a vulgarizmov si už vyslúžilo obmedzený rating v amerických kinách a podobné obmedzenia. Diváci sa majú na čo tešiť, ak je akčný žáner v akejkoľvek podobe ich krvou skupinou… a čo ak v ultra vysokej miere? Tá skladba od Queen je úžasná. Freddie Mercury a jeho spev v pozadí takejto akcie… to znie zaujímavo… O čom? Ukážka nižšie vysvetlí…

  • V slovenských kinách: od 21. apríla 2016
  • Režisér: Ilja Najšuller
  • V hlavných úlohách: Sharlto Copley, Danila Kozlovskij, Haley Bennet, Andrej Dementěv, Svetlana Ustinova, Tim Roth
  • Distribútor: Bontonfilm

Hardcore Henry

Hardcore Henry

Hardcore Henry

Môžu zaujať aj tieto články:

O autorovi článku