Lacno kúpený Playstation 3 na Bazoši? Dajte si pozor na podvodníkov

Jedným z najrýchlejších a najlacnejších spôsobov obstarania si PS3 je jeho nákup v bazároch, používaný s nejakou históriou, no hlavne funkčný. Kupovanie mačky vo vreci je žiaľ vlastnosť, ktorá k tomu patrí a stým sa musí počítať. Haprujúce PS3 je problém, ale to nemusíte zistiť vždy. Najmä ak mu hardware občas robí neplechu a čítanie DVD trebárs preskakuje a zdržiava akási únava rotora.

PS3 Bazoš

Z osobnej skúsenosti vieme, ako prísť o 130 EUR len tak von oknom. Môže za to podvodník, alebo podvodníčka, ktorá sa schovávala za Bazos.sk, podviedla jednu ženu na Pokeci pre overenie SMS. Obeťou takéhoto podvodu sa môžete stať veľmi rýchlo. A môže za to nepozornosť. Tento podvodník využil niekoľko prvkov a rovnaké prvky môže podvodník použiť aj proti vám. Ktoré to sú?

  • Vyzerať chce ako niekto, kto sa nevyzná a zbavuje sa nepotrebných vecí: ideálni sú tí, čo píšu, že je to nepoužívané, jeho deti to nepoužívajú a nechcú. Leží to prachom. Vyvoláva to dojem, že to chce naozaj predať a ešte k tomu je to v dobrom stave.
  • Dáva príliš dobrú cenu a za veľmi peknú zostavu, ponúka k tomu rôzne hry, vychytávky, vylepšenia, informácie o záruke.
  • Zároveň sa vykrúca a vymýšľa, aby nedošlo k osobnému odberu.
    Tieto osoby samozrejme nedisponujú skutočným tovarom. Fotografie ukradnú zo zahraničnej inzercie. Tá návšteva a hľadanie správnych obrázkov, ktoré sú neznáme týmto podvodníkom stojí za to. Ak chcete kupovať cez Bazoš a nechcete, aby vám domov dorazila krabica so starými knihami a novinami namiesto konzoly, musíte si dať pozor a objednávať len cez osobný odber. Najmä východné Slovensko je veľmi častým predajným miestom. Kupec je najčastejšie vo veľkých mestách a keď chce kupovať niekto z Bratislavy, potom asi ťažko pôjde do dedinky pri Humennom pre osobný odber. Neskúšajte na predajcu triky o tom, že pôjdete náhodou o pár dní 500 kilometrov na východ, lebo pôjdete niekoho zaviesť, či navštíviť a zastavíte sa, len preto, aby ste otestovali, či predajca nemá tendenciu vycúvať, zo strachu z odhalenia. Práve s týmto počítajú a vedia, čo príde.

Foto: ilustračné

Môžu zaujať aj tieto články:

O autorovi článku