Návod ako nainštalovať Playstation 3 na nový televízor (pre laika)

Pre zbehlých hráčov a majiteľov konzol to znie banálne. Lenže sú medzi nami aj takí, ktorí práve teraz dostali svoje PS3, pozerajú naň z pár metrov a nemajú ho niekoľko týždňov nainštalované, pretože čakajú bratranca, o ktorom vedia, že by mohol vedieť, ako sa to zapája. Nie každý oplýva odvahou vytiahnuť káble a spojiť konzolu s televízorom. Ľudia sú rôzni, ich osudy a znalosti sú rovnako tak rôzne, ako záujmy. No ak si obstarali Playstation 3, určite sa neoplatí mať konzolu len tak na okrasu. Tento jednoduchý návod, ako spojiť a spustiť Playstation 3 s televízorom už prekvapivo v minulosti pomohol trom inštalátorom. Môže pomôcť možno aj niekomu z vás.

Zadná strana konzoly PS3

Inštalácia Playstation 3 káblov a spojenie s televízorom v piatich bodoch pre absolútneho laika bez možnosti pomýlenia:

Bod 1. Ku svojej konzole by ste mali získať HDMI kábel pre pripojenie s televízorom, napájací kábel, ovládač a káblik pre pripojenie USB portu z konzoly do ovládača zpredu, ktorý slúži na nabíjanie ovládača, no zároveň na hru, kým ovládač nie je celkom nabitý.
Bod 2. Návod platí, ak máte nový televízor s HDMI portami. Uvidíte ich po nahliadnutí dozadu, prípadne na bok. Každý poriadny nový televízor nimi disponuje, pretože sa nimi dnes spájajú aj bežné DVD prehrávače a skrinky s televíznym signálom, ako má napríklad Antik Smart TV box.
Bod 3. Položte na plocho svoju konzolu blízko televízora. Do zadu konzoly pripojte HDMI kábel a druhý koniec pichnite do HDMI portu na televízore. Ak máte viac HDMI, na televízore budú niesť označenie číslicou. Vyberte si taký, ktorý nebude prekážať ani veľmi trčať, ak napríklad má kábel trčať z boku. Dozadu do konzoly tiež pripojte jej napájanie elektrickým prúdom cez kábel dodávaný s konzolou. Novšie konzoly majú dvojkolíkový, aký sa používal na rádiá.
Bod 4. Zapnite televízor a konzolu. Je jedno v akom poradí a či naraz. Na ovládači televízora si vyberte tlačidlo SOURCE, SRC, alebo zdroj. Inak čokoľvek, v čom môžete vyberať jasne a stručne zdroj. Ak totiž do moderného televízora vedie niekoľko portov a SCART, dvd prehrávač, videorekordér a satelit so setop boxom, je priam nemožné, aby televízor neobsahoval možnosť prepínania medzi jednotlivými zariadeniami. Ak viete o tlačidle, s ktorým vyberáte jednotlivé zariadenia, potom si na ňom zvoľte zdroj HDMI, ak viete aj číslo portu, tak vyberte presne to, ktoré ste mali pri vloženom HDMI kábli z konzoly vedúcom do televízora. Niektoré televízory môžu po spustení zobraziť hlásenie o tom, že sa našiel zdroj HDMI a či požadujete načítať z HDMI aj zvuk. Túto voľbu samozrejme povoľte, pretože nebudete potrebovať prenášať len obraz, ale aj zvuk. Žiaľ hoci televízor môžete mať v slovenčine, toto hlásenie sa môže na niektorých televízoroch zobraziť v angličtine (Sharp, LG).
Bod 5. Po správnom prepnutí na správny port / zdroj v televízore a po spustení konzoly, ktorá sa rozsvieti na zeleno, sa má objaviť zvuk, ktorý pripomína ladenie nástrojov v opere. Ide o hlásenie konzoly buď o rozlíšení a prvých nastaveniach, alebo o upozornení na prvé spustenie. Pripojte ovládač ku konzole cez drobný kábel a UUSB port na jej predku nižšie, nechajte ovládač takto nabíjať, stlačte na ovládači v strede to zvláštne guľaté tlačidlo so znakom Playstation a aktivujete tak ovládač. Otvára sa vám svet Playstation, začínate…

Môžu zaujať aj tieto články:

O autorovi článku