Playstation 3 má stále význam aj napriek prítomnosti Playstation 4

Playstation 3 je jednou z najvýznamnejších herných konzol v súčasnosti, hoci už z trónu ho zosadil novší model Playstation 4. Sony však v rámci kompatibility zaistil, že hry pre Playstation 3 si na Playstation 4 nezahráte, rovnako ako opačne, čo je pochopiteľné vždy a súvisí to s pokrokom. Jedným z dôvodov bolo zaistenie stálej budúcnosti aj pre Playstation 3, jeho hry a ďalší vývoj. Veď v čase keď sa na trhu objavila štvorka sa ešte stále nachádzala v predaji úplná novinka, SLIM verzia a vylepšené PS3 s výberom veľkého množstva herných noviniek na PS3. Odstrihnúť PS3 jednoducho nejde. Vie to aj Sony, a vieme to aj my. PS3 sa stále nachádza v predaji, má úspech a máme ho radi aj my. Inak by nevznikol tento portál a neinvestovali by sme čas do oživenia tejto tematiky.

Nerozhodný, vyberte či ano alebo nie

Dnešný význam hernej konzoly

Odpísať PS3 sa jednoducho nedá. Znamenala veľa pre hráčov a pre mnohých ešte aj dnes začína veľa znamenať. Obstarávajú si ju ako nepoužívanú od niekoho iného, menej opotrebovanú, cez inzeráty, v akciách a výpredajoch. Lenže aj v klasických cenníkových predajoch. Prečo nie? Dnes význam má, veď len v našom okolí vieme o piatich hráčov, ktorí ešte pred mesiacom nemali vlastné PS3 a teraz si ho môžu dovoliť. Hry sa predávajú a vyrábajú stále, dielov je na internete dostatok. Playstation 3 má stále veľký význam. V konečnom dôsledku je jeho nespornou výhodou aj sprístupnenie Blu-Ray technológie tam, kde by ste bežne Blu-Ray disk neprehrali. A to, že ide o Blu_ray prehrávač čudujte sa svetu, nevedia niektorí majitelia PS3 ani po roku používania a to už v jednej rodine dokonca kúpili Blu-Ray prehrávač za viac ako stovku a to bolo kriku na vlastnú nevšímavosť, keď zistili že PS3 je aj prehrávačom Blu-ray.

Ak je teda rok 2016 a vy ste si kúpili konzolu PS3, neľutujte a ani nemajte zlý pocit z toho, že iní majú PS4. Život bez nejakej exkluzívnej hry si užijete aj tak, hier je mnoho. Vezmite tento čas na prípravu, venujte čas práci, zábave a prípravám, že raz si zahráte aj niečo iné. Prežívať o triedu nižšiu konzolu môžeme rôzne. Ak ste si zadovážili PS3 namiesto PS4, zrejme vám nebude chýbať ani skromnosť, ktorá je na počudovanie aj dnes veľmi vzácnou a dobrou vlastnosťou. A keď budete veľmi túžiť po PS4, skúste si ju požičať od známeho. Zistili sme totiž za posledné štyri roky, že vám oveľa skôr a bez problémov požičajú aj menej blízky priatelia svoju práve nepoužívanú konzolu, ak vedia, že máte podobnú, hoci nižšiu konzolu doma. Majú istotu, že viete o čo ide, viete ako sa to zapína, ako sa zaobchádza s ovládačom a je to tak menší risk ako ju požičať niekomu, čo zatiaľ ani len netuší, že k tomu potrebuje aj televízor a starý Mercur mu nepomôže. Aj takí sú medzi nami.

Môžu zaujať aj tieto články:

O autorovi článku