PS4: Tour de France 2016 v podobe úspešnej hry na PS4

Tour de France, najvýznamnejšie a najslávnejšie preteky cyklistov na svete, dali už pred časom vzniknúť hre s týmto názvom a pod licenciou pretekov vychádza aj tento rok nové vydanie hry. Tentoraz je určená pre konzoly PS4 a XBOX one. Žiaľ už sme si zvykli, že naša vízia sa nenaplnila, vývojári na PS3 zámerne zabúdajú a tak sa aj my pomaly transformujeme na doméne playstation3.sk na Playstation 4 bez domény. Nové Tour de France je uvádzané na trh len pre PS4 a XBOX One. Novogeneračné konzoly.

Tour de France 2016

Pre počítače Pro Cycling Manager 2016

Venujeme sa práve verzii na PS4, v ktorej nachádzame určité rozdiely oproti hre na PC, ktorá pritom vychádza ako Pro Cycling Manager 2016. Rozdielnosť v názve je spôsobená aj rozdielnosťou v obsahu, hoci len čiastočne. PCM 2016 je totiž zamerané na tri herné režimy. Režim kariéry s úplnou správou tímu od financovania po personálne zloženie, Pro Cycling, režim zameraný na hru jedného hráča a jeho vlastné rozhodnutia bez starania sa do ostatných, a online režim hry, ktorý v prípade spustenia má úspech medzi vášnivými hráčmi. Veď sa dá hrať po sieti proti zvyšku sveta. V kariére však nemáte len Tour de France, ale aj ďalšie sústredenia, Vueltu, či tréningy. Herný režim Pro Cycling sa podobá na ten, ktorý tvorí základ hry pre PS4, Tour de France 2016.

Zahrajte si Tour de France 2016

Pod týmto názvom vystupujúca verzia hry len pre konzoly je oveľa živšia. Nie je tak zameraná na správu a manažovanie, ako v prípade PC verzie. Je to aj preto, že na konzolách by bolo komplikované upravovať všetky tie vlastnosti, sledovať grafy, prepínať okienka a sledovať zoznamy hráčov, etáp, voliť stratégiu, výbavu, tréningy. Je toho veľa. Aj preto vývojári hry pre konzoly pripravili hru, v ktorej sú viac zapojení ovládaním. Trasu jednotlivých etáp ťaháte vy, ako hráč cyklista. Vy riešite také detaily, ako útoky, bicyklovanie v závese, a zopár ďalších vlastností, ktoré sa využívajú hlavne pri detailnej stratégii práce na cyklistickej trati. Oproti PC verzii je váš hráč väčší, ovládanie nie je tak automatizované a odkázané na správu vlastností a celého tímu. Stále ste súčasťou svojho tímu, ku každému hráčovi v tíme máte niekoľko možností pokynov a aj tu je teda možná určitá stratégia.

Potešujúci na tejto hre pre každého je rozsah informácií, ktoré sa týkajú Tour de France. Nie je pre srandu králikov, že to celé vzniká pod oficiálnou licenciou. V hre je tak všetko, ako v origináli. Mená, tváre, národnosti, etapy, dĺžky, prevýšenia, grafy…

Pozrite si zopár videí z hry na Xbox One, alebo PS4 s ukážkou vzhľadu hry z vnútra.

Tour de France sa síce odohráva vo Francúzsku a dvoch priľahlých štátoch. Predsa len sa vďaka úspechom slovenského cyklistu odohráva aj v našich televíznych obrazovkách. Nadšencov a divákov nie je málo. Hráčov hier tiež nie je málo. Na internete pri sledovaní názorov je vidieť, že si hra už získala milovníkov pedálov a dvoch kolies, a veľmi častým cyklistom je Peter Sagan vo výbere. Potešujúce je aj sledovať, že aj zahraniční hráči si v rámci PC verzie do tímu vyberajú Sagana, alebo v rámci konzolovej verzie chcú jeho meno tiež. V mojom testovacom prípade môžem povedať, že poslednú etapu Tour de France 2016 do Paríža vyhral Peter Sagan. Uvidíme, aká bude realita.

O autorovi článku