Rozsiahly svet Disney Infinity obohacuje možnosti Playstation 3

Disney Infinity už viacerí hráči na Slovensku poznajú. Ide o rozsiahly herný systém, v ktorom vývojári premiešali obrovský počet postavičiek zo svetov Disney, Marvel, a najnovšie aj Star Wars. Pri hraní Disney Infinity je oproti iným hrám rozdielom najmä systém snímajúcej podložky a figúrok postavičiek, s ktorými hráte aj v hre. Figúrky položené na podložku aktivujú zobrazenie tejto figúrky aj na obrazovke televízora / hry. Vy následne s touto figúrkou hráte v reálnom hernom svete na konzole. Plastové figúrky sú v každom jednom prípade veľmi pekné. Niekedy priamo kopírujú dizajn a tvár postavy z filmov a rozprávok. Inokedy, ako je tomu napríklad v prípade postavičiek Marvel, tvár a obrysy vôbec nepripomínajú herecké tváre z filmu. Hulk a Ironman napríklad pre málo podobnosti so živým človekom, nesú podobu originálu známeho z televíznej obrazovky. V každom prípade je to však podložka a figúrky, ktoré z tejto hry robia neobyčajnú hru.

Podložka Disney Infinity

Hardware, ktorý v inej hre nenájdete

Základom je podložka. Disney Infinity má v roku 2016 za sebou už tri edície. Prvú základnú pre Disney, druhú edíciu 2.0 venovanú Marvel superhrdinom a ďalej edíciu Star Wars vydanú v Disney Infinity 3.0. V každom jednom postačí vlastniť len jednu podložku, ktorá je stále kompatibilná so všetkými verziami. Figúrky si tiež môžete kúpiť k absolútne akejkoľvek sérii. Platí však že Disney infinity 1.0 nespojazdní figúrky a svety z 3.0. Napríklad vyšší rad 3.0 spustí všetko. Najdôležitejším prvkom je totiž herné DVD.

Ak patríte medzi milovníkov zberateľských edícií, potom Disney Infinity 2.0 má pre svojich Marvel Superhrdinov aj špeciálnu podložku. Nejde teda o klasickú podložku pre herný svet a dve figúrky, ale rovno celý set figúrok, ktorých je o niečo viac. Ide o monštrum, ktoré vylieza z pod asfaltovej cesty, rozbíja mesto a takýto plastový model rozbitej cesty, monštra a plošiny pre veľký počet superhrdinov Marvel naraz, je tak zberateľským nie bežným artiklom. Počítajte s tým, že tento set sa nemusí dať ľahko kúpiť ako noý a nepoužívaný. Medzi hráčmi bol o neho záujem.

Môžu zaujať aj tieto články:

O autorovi článku