TOP 5 spôsobov ako si zničiť vlastné Playstation 3

Prísť o Playstation sa dá pomerne ľahko. Rovnaké spôsoby by sme pritom mohli pripočítať aj ku konkurenčným konzolám, mobilom, či iným drahým zariadeniam slúžiacim na zábavu. Skrátka nie je sa čo diviť. Veci sú síce na to, aby sa používali, no treba rozlišovať čo je používanie a čo je preháňanie s následnými následkami. Za posledné roky sme si všimli niekoľko spôsobov, pri ktorých prišli hráči o konzolu, pripočítame aj tie naše a tie, ktoré sa stali známym v širšom okolí, či vedia o nich v predajni s konzolami. Čo nám vyšlo?

1. Hra na majstra so šrobovákom

Nutkanie pozrieť sa na črievka konzoly sa nemusí vyplácať. Už len náhľad, ohmatávanie hardware, pokusy o rozširovanie pamätí a podobne, sa vypomstili mnohým. Ak ste si kedysi poskladali počítač, neznamená to, že ste automaticky odborník. Že Miro?

2. Jasné, dáme začipovať, vylepšiť a dáme pálené…

Tento bod je podobný na prvý. Tiež sa týka rozoberania. Nie každý takzvaný čiping je dobrým riešením. Nevhodné zvolená verzia a konzola fuč. Vraj „vylepšíme“. Nuž a epizóda sama o sebe je potom podoba a kvalita diskov, ktoré sa dostávajú do konzoly. Akoby padli zábrany a snaha o úctu voči laseru.

3. Zaprataný disk a prehnané nastavenia

Mať niekoľko rokov svoju konzolu naozaj rád a preháňať to s ňou je tiež rozdiel. Mnoho konzol obsahuje bolestivý chaos. Uložené hry, dáta, poriadne neodinštalované súbory, množstvo nastavení, inštalácií, neporiadok a chaos. Kvantum účtov a nastavení, v ktorých sa neviete vyznať už ani vy sami. Upratať si v konzole nie je na škodu. Keď začne haprovať preťažená a oslabená, problémy urobia väčšie problémy práve v chaotickom systéme. Staršie konzoly nemusia prežiť prílišnú snahu o aktuálny systém a všetky aktualizácie aj pri všetkých produktoch. Znie to zvláštne, no súvisí s tým problém známy ako Red screen.

4. Prílišné namáhanie

Ale jasné. Konzola sa dá zničiť dlhodobým hraním a prehrievaním. To ste naozaj nevedeli? Toto je vždy veľké prekvapenie. Ale aj tu sa dá brániť, že veci sú na to, aby sa používali. Existuje názor, že pravidelné používanie má mať opačný efekt a konzolu posilniť. S niečím takým nepočítajte.

5. Fyzické namáhanie

Ach, koľko hráčov už prišlo o svoju konzolu práve pre podivné narábanie s ovládačmi, či konzolou. PS3 vie stáž aj ležať. No keď ju niekto položí na knihy, len aby dočiahol kábel, a knihy sa zosypú, vytrhnú kábel z televízora a s rachotom konzola dopadne na zem, nemusí sa vedieť vždy spamätať. Jednému nášmu známemu nechtiac konzolu zhodila mama pri posúvaní s prachovkou. Asi 15x v jednom roku. Nevedno pri ktorom z tých pádov ju poškodila, pretože sa dlhodobo nehral. Nuž a rátame tu aj ovládače, ktoré si vytrpia naozaj všeličo. Priľahnutie a pády nerátame. Nervy-drásajúce chvíle, HEALTH na 3 percentách a prázdne zásobníky pod paľbou sú o hubu a vtedy máme po ruke naozaj len ten úbohý ovládač.

Môžu zaujať aj tieto články:

O autorovi článku